Голокост – це частина історії України.

27 січня в школі відбулися виховні години, присвячені Міжнародному дню пам'яті жертв Голокосту «Історія скорботи та героїзму», в яких взяли участь учні 1-11 кл. Під час виховних заходів діти дізналися, що ця пам'ятна дата запроваджена рішенням Генеральної Асамблеї ООН від 1 листопада 2005 року. Відзначається щорічно — 27 січня. Саме цього дня 1945 року Радянська Армія визволила в'язнів найбільшого нацистського табору смерті Аушвіц-Біркенау в Освенцімі.
За час існування цього концтабору в ньому загинуло, за різними оцінками, від 1,5 до 2,2 млн людей. За загальними оцінками, жертвами масового знищення євреїв під час Другої світової війни, разом з 4,5 млн дорослих, стали 1,5 млн дітей.
Оголосивши 27 січня Міжнародним днем пам'яті жертв Голокосту, Генеральна Асамблея ООН закликала держави-члени розробити просвітницькі програми, щоби наступні покоління зберегли пам'ять про цю трагедію з метою запобігання в майбутньому актам геноциду і охороняти, як пам'ятки історії, місця, де відбувалися масові вбивства євреїв.
Уперше Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту відзначили в усьому світі у 2006 р. Проте деякі країни відзначали цей день і раніше.
Відповідно до постанови Верховної Ради України від 5 липня 2011 р. № 3560-VI "Про 70-річчя трагедії Бабиного Яру" на державному рівні Україна вперше відзначила Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту у 2012 році.


22 січня
День Соборності (день Злуки)
Українська мрія - єдність, свобода і незалежність. Основа державності, якої споконвіку намагалися позбавити цю прекрасну частину земель всі її так звані сусіди прикриваючись «високими» інтересами, час від часу набувала цілком ясні обриси. Так сталося і на початку 1918-го. У цей січневий місяць у запалі революційних змін була створена Українська Народна Республіка, відома як УНР. Більш того на тих територіях, які входили до складу колись потужної Австро-Угорської імперії, була утворена ЗУНР - Західноукраїнська Народна Республіка. Вже до кінця року, в грудні 1918-го у Фастові, з гарячим бажанням втілити українську мрію в реалії, лідерам цих двох держав вдалося підписати своєрідний поєднувальний договір. Цей договір увійшов в нашу сучасну історію як «Акт злуки» і 22-го січня 1919-го року він був публічно оприлюднений в Київській столиці на знаменитій Софійській площі.
Набираюча обертів машина кривавої диктатури, яка прийшла на зміну колишніх «консерваторів» поспішила зламати і ці сміливі починання вільного українського народу. Вже буквально через кілька місяців більшовики увійшли в Київ, Закарпаття окупувала Чехословаччина, а Східну Галичину - поляки. А далі ...
Акт злуки тоді так і залишився лише декларацією, але народ ніколи не втрачав надію, адже народ, який втратив надію просто зникає. Надію, приміром, втратили нащадки кривавих диктаторів, коли Великий і Могутній Радянський Союз - об’єднання, побудоване зовні на «нових канонах справедливості», а всередині на крові і безглуздих жертвах, звалилося, не залишивши після себе нічого, що могло б його реанімувати.
22-е січня 1990-го року. Мільйони українців вишикувалися в справжню живий ланцюг, що розтягся від Києва до Львова. Вони відзначали День Соборності, День своєї української єдності та свободи.
21-го січня 1999-го року відповідно до Указу Президента України № 42/99 День Соборності був закріплений на законодавчому рівні суверенної держави. Потім, 30-го грудня 2011-го року, відповідно до Указу Президента України № 1209/2011 під назвою «Про відзначення в Україні деяких пам’ятних дат і професійних свят», День Свободи, який раніше відзначався 22-го листопада був об’єднаний з Днем Соборності і свято набуло свою нову назву - «День Соборності та Свободи України».
Після подій 2013-го - 2014-го року, революції Гідності і трагедії початку неоголошеної війни Росії проти України, окупації Кримського півострова і декількох обласних центрів на сході України «братнім російським народом», відповідно до Указу Президента України № 871 / 2014 від 13-го листопада 2014-го року, святу повернули колишню назву. «Відзначати щорічно 22 січня - у день проголошення в 1919 році Акта злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки - День Соборності України. Внести до Указу Президента України від 30 грудня 2011 року № 1209 "Про відзначення в Україні деяких пам’ятних дат та професійних свят” зміну, виключивши абзац другий статті 1.»- йдеться в Указі.
За матеріалами DilovaMova.com


Нарада при заступнику директора з навчально-виховної роботи
20 січня 2016 року в Орільській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів відбулася нарада при заступнику директора з навчально-виховної роботи.
Були розглянуті такі питання:
- про виконання навчальних планів та програм та аналіз результатів навчально-виховної роботи в навчальних закладах району;
- про проведення обласного фестивалю огляду освітніх інтернет ресурсів;
- про підсумки ІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад із навчальних предметів;
- про підсумки І етапу конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України;
- про організацію участі команди ЗНЗ Лозівського району в ІІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад із навчальних предметів та ІІ етапі конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України.
По закінченню наради, заступник директора з навчально-виховної роботи Байбик Світлана Володимирівна провела тренінг «Насильство в сім'ї – проблема сучасності».Метою якого було:
- забезпечити учасників необхідними теоретичними знаннями про проблему насильства в сім'ї, про види насильства над дітьми;
- ознайомити педагогів з ознаками, які вказують на те, що над дитиною було здійснено насильство;
- виробити алгоритм дій педагога у разі виявлення явних ознак насильницького поводження з дитиною;
- навчити педагогів виявляти дітей і сім'ї, які знаходяться в складних життєвих обставинах;
- розглянути прийоми просвітницької роботи вихователя по профілактиці насильства з дітьми і батьками.
Тренінг був цікавий, корисний, необхідний. Вся інфомрація, котра отримана на тренінгу, є вкрай важливою.


19 січня.
Хрещення є одним з найважливіших церковних свят.
В цей день Іоанн Хреститель хрестив Ісуса в річці Йордан.

Нехай Хрещення Господнє в хату,
Радості вам принесе багато,
Розбудить приспані Надії,
Добром і Щастям Вас засіє,
Водицею окропить та любов’ю,
І подарує вам міцне здоров’я!
Вітаємо з Хрещенням Христовим!